logoHeader

More asvab Topics

Image

Arithmetic Reasoning

Image

Assembling Objects

Image

Auto and Shop Information

Image

Electronics Information

Image

General Science

Image

Mathematics Knowledge

Image

Mechanical Comprehension

Image

Paragraph Comprehension

Image

Word Knowledge

More asvab Tests

asvab Final Test

NEW QUESTION
Explanation
keyboard
Sam buys three candy bars for 45 cents each and two packs of gum for 79 cents each. What is the total cost of this purchase?